11 czerwiec 2010

Agresywne zachowania psów

Autor: Majka. Kategorie: Tresura psa .

Agresywne zachowania psów są utrapieniem niejednego właściciela. Tym bardziej, że z takimi sytuacjami naprawdę ciężko jest sobie radzić. Wiele osób uznaje wówczas za stosowne dyscyplinowanie zwierzęcia przy zastosowaniu specjalnej obroży treningowej.

Jest to bardzo skuteczne rozwiązanie ponieważ pies bardzo szybko uczy się posłuszeństwa. Należy jednak pamiętać, iż tego rodzaju urządzenia – jeśli zostaną źle i nieadekwatnie do sytuacji zastosowane – przynoszą więcej szkody aniżeli pożytku, więc ostrożność i rozum są tutaj jak najbardziej wskazane. Pamiętać koniecznie trzeba o tym, że pies jest żywą istota, która jak najbardziej potrafi odczuwać rozmaite emocje. W znakomitej większości przypadków agresywne zachowania wynikają ze strachu – sama agresja natomiast jest tu niczym innym jak obronnym mechanizmem.

Warto zatem się zastanowić nad tym, skąd się ona bierze i jakie są jej źródła. Trzeba przede wszystkim pomóc psu przezwyciężyć strach. Warto też przy tej okazji zasięgnąć porady specjalisty – takich ludzi także nie brakuje.


Zostaw komentarz