29 maj 2013

Automatyczne miski dla psów i kotów często zostających w domach

Autor: Majka. Kategorie: Pastuch elektryczny .

Wyjeżdżamy do znajomych za miasto lub nocujemy u rodziny i zastanawiamy się, co robi w domu nasz pies. Przed wyjazdem zwykle musimy zaplanować mu zajęcie, aby nie pogryzł butów, a ponadto prosimy kogoś z sąsiadów, aby nakarmił naszego ulubieńca.

Jak zadbać o jedzenie i wodę swoich zwierzątObecnie na rynku znajduje się mnóstwo urządzeń, dzięki którym możemy zostawić psa lub kota samego i z pewnością nie zabraknie mu jedzenia, picia i nie stanie mu się żadna krzywda. Jednym z produktów są fontanny, dzięki którym nasz ulubieniec cały czas będzie miał dostęp do czystej wody. Wybierzmy model odpowiedni do rozmiarów zwierzęcia i do ilości płynu, jakiej on potrzebuje. W sklepach internetowych znajdziemy fontanny o pojemności 1,2 litra, a nawet takie, które zapewniają stały obieg ponad 8 litrów wody. Dzięki specjalnym filtrom woda płynie strumieniem nie zanieczyszczonym sierścią, resztkami jedzenia i kurzem. Ponadto w sklepach znajdziemy także automatyczne miski, dzięki którym nasz psiak będzie miał dostęp do jedzenia przez cały czas, gdy nie będzie nas w domu. Modele elektroniczne mogą się niektórym osobom wydawać zbędnym udziwnieniem, które nie musi zastępować tradycyjnej miski. Osoby, które wychodzą z domu i zostawiają psa samego na kilka lub kilkanaście godzin, doceniają jednak elektroniczne urządzenia. Warto pamiętać przede wszystkim o tym, że pies powinien być karmiony w odstępach czasu i odpowiednimi ilościami karmy. W przeciwnym razie możemy przekarmić naszego ulubieńca i poważnie mu zaszkodzić. Ponadto karma zostawiona w otwartej misce na kilka godzin lub na cały dzień nie kusi świeżością po pewnym czasie. Znajdują się w niej zabrudzenia, psia sierść, a niekiedy także zdechłe owady.

Warto więc zatroszczyć się o komfort naszego pupila i zapewnić mu miskę elektroniczną. Otwiera się ona o wybranej przez nas godzinie, zapewniając psu dostęp do świeżego jedzenia. Wyjeżdżając na weekend, możemy zaprogramować miskę tak, aby każda komora otworzyła się o innej godzinie, a nawet następnego dnia. W ten sposób pies dostaje jedzenie w takiej samej ilości i jakości, jak podczas naszej obecności w domu.


Zostaw komentarz