19 kwiecień 2010

Bezpieczne elektryczne pastuchy

Autor: admin. Kategorie: Pastuch elektryczny .

elektryczne pastuchyNiewidoczne ogrodzenie to znakomite rozwiązanie dla tych wszystkich osób, które pragną pogodzić posiadanie psa i pięknego ogrodu. Zaletą takiego rozwiązania jest to, że – w przeciwieństwie do tradycyjnych elektrycznych pastuchów – są one całkowicie bezpieczne zarówno dla ludzi, jak i dla zwierząt.

Takie systemy oczywiście, spełniać muszą odpowiednie warunki – posiadać atesty, certyfikaty i tym podobne, nie wolno też nabywać takich zestawów po okazyjnych cenach z niewiadomych źródeł. Bardzo ważny jest tutaj certyfikat bezpieczeństwa ECMA – organizacji, która ustala wszelkie wzorce i normy bezpieczeństwa dla elektronicznych systemów treningowych. Mamy więc gwarancję, że sprzęt zaopatrzony w ten certyfikat jest całkowicie bezpieczny dla naszego pupila. Nie wolno także zapominać o tym, że taki elektryczny pastuch nie ogranicza swobody psa i jest na pewno dużo lepszy aniżeli kojec lub przywiązywanie zwierzęcia na smyczy.

Niewidoczne pastuchy elektryczne cieszą się wśród klientów coraz to większym zainteresowaniem. Jest to wydatek, który się opłaca, oszczędza bowiem bardzo wielu nieprzyjemnych sytuacji, dla przykładu konfliktów z sąsiadami, kiedy pies odwiedza i dewastuje ich ogród.


Zostaw komentarz