23 maj 2012

Bezpieczne obroże elektroniczne do szkolenia psa

Autor: Majka. Kategorie: Pastuch elektryczny .

Jeśli decydujesz się na zakup obroży treningowej dla swojego psa, zasięgnij informacji w sieci lub udaj się do sklepu, w którym pracują wykwalifikowani specjaliści i osoby znające się na rzeczy. Absolutnie nie kupuj urządzeń pochodzących z niewiadomych źródeł, promocji, bez oznaczeń i opakowania. Ważne jest to, aby zapewnić psu maksymalne bezpieczeństwo w trakcie szkolenia. Osiągniesz to tylko wtedy, gdy dobierzesz odpowiednią obrożę. Istotna jest waga psa, długość jego sierści oraz skłonność do alergii. Przykładowo pies uczulony na składnik sprayu nie może korzystać w obroży opartej na emitowaniu zapachowej substancji. Istnieją oczywiście modele, które można przestawiać i stosować do szkolenia zarówno małych, jak i dużych psów. Specjalista, do którego udamy się po zakup, zapewne orientuje się w markach i ich produktach.

Bezpieczne obroże elektroniczne do szkolenia psaInnym ważnym kryterium są choroby naszego pupila. Dolegliwości związane z układem krążenia są przeciwwskazaniem do kupna obroży wysyłającej impulsy elektryczne. Dobry sprzedawca powinien o tym wiedzieć i zaproponować nam obrożę zapachową lub opartą na wibracjach. Podobnie postąpi w przypadku, kiedy nasz pies charakteryzuje się nadmierną strachliwością. Bardzo ważne jest to, aby nabywany przez nas produkt posiadał certyfikaty świadczące o bezpieczeństwie naszego pupila w czasie treningu z danym urządzeniem. Zwróćmy uwagę na obecność oznaczenia CE oraz ECMA na opakowaniu. Organizacja ECMA zrzesza znane marki, które oferują nam nie tylko różnorodne gadżety do tresury, ale także gwarantują, że zwierzak nie ucierpi w żaden sposób. Lista firm, których produkty uzyskały aprobatę organizacji, znajduje się w Internecie. Warto się z nią zapoznać zanim ruszymy na zakupy.

Jeśli decydujemy się na sklep internetowy, zajrzyjmy do www.EasyPet.pl. Każdy produkt posiada tam oznaczenie, zapewniające jego bezpieczeństwo. Zastanówmy się też, do jakich celów będziemy potrzebowali obroży. Jeśli np. pies sprawia nam problem swoimi wiecznymi ucieczkami albo nie możemy go spuścić z oka, bo za chwilkę mamy rozkopane rabatki, sprzedawca powinien zaproponować nam niewidzialne ogrodzenie. Kiedy psiak szarpie się na smyczy i wywołuje tym samym ból ręki u właściciela, skupmy się na obroży działającej na niewielkim zasięgu. Nie trzeba inwestować w zestaw do profesjonalnej tresury, jeżeli nie zamierzamy jej prowadzić, a nasz pies porusza się jedynie po mieszkaniu i osiedlu. Poza obrożami dobre sklepy oferują m.in. produkty pozwalające wynagrodzić psa za posłuszeństwo, a także kamerki nagrywające przygody zwierzaka podczas naszej nieobecności.


Zostaw komentarz