1 czerwiec 2012

Bezpieczne obroże elektroniczne z ECMA

Autor: Majka. Kategorie: Pastuch elektryczny .

Podjąłeś się tresury swojego pupila. Powtarzasz komendy kilkanaście razy, a jedyną reakcją Twojego psa jest zdziwione spojrzenie. Aby szkolenie było skuteczne, warto sięgnąć po nowoczesne pomoce, które przyspieszą u czworonoga kojarzenie rozkazów z nagrodami i karami. Jednym z produktów, na jaki powinni zwrócić uwagę właściciele niesfornych psiaków, jest obroża elektroniczna. Pozwala na nauczenie posłuszeństwa zarówno młode, jak i starsze psy. Ważne, aby była dobrze dobrana. Najważniejszym kryterium jest posiadanie przez produkt certyfikatu CE oraz ECMA. Organizacje te zajmują się wprowadzaniem oraz weryfikacją przestrzegania ograniczeń dotyczących siły i długości impulsów elektrycznych. Obroża, która nie uzyskała certyfikatu może być zagrożeniem dla naszego psa.

Bezpieczne obroże elektroniczne z ECMAWymogi, jakie musi spełniać produkt, mają także na celu zapobieganie niekontrolowanemu przez pilota wysyłaniu impulsów. Marki, które wprowadzają na rynek obroże elektroniczne z certyfikatem CE i ECMA to m.in.: Innotek, PetSafe, Dogtra, Martin Systems, Num’axes. Warto ufać firmom, które kierują się dobrem i bezpieczeństwem zwierząt, nie próbując sprzedać szkodliwych i niesprawdzonych produktów. Pamiętajmy, że tresura ma być dla psa zabawą, nawet wtedy, kiedy używamy obroży elektronicznej. Zapewni nam to sprawdzony towar z odpowiednim certyfikatem. Szeroki wybór bezpiecznych obroży oferuje sklep www.EasyPet.pl.

Przy doborze modelu należy zwrócić uwagę na to, jaką wagę powinien posiadać pies, którego chcemy szkolić przy pomocy danej obroży. Przykładowo obroża elektroniczna Deluxe PetSafe, której zasięg wynosi 900 metrów, może być używana przy tresurze psa ważącego co najmniej 18 kilogramów. Inny model- Sport Rainer 350- można kupić dla psa ważącego już 3,6 kilograma. Natomiast obroża antyszczekowa Innotek BC-200E nadaje się dla małych psów, których waga wynosi zaledwie 2,7 kilograma. Idealnym modelem dla amatorów, którzy dopiero rozpoczynają tresurę swojego pupila, jest obroża treningowa dla małych i średnich psów marki PetSafe. W tym przypadku zwierzę może ważyć od 3,6 do 18 kilogramów. Szeroki wybór produktów pozwala zarówno pasjonatom, jak i początkującym treserom, na dobranie odpowiedniej obroży dla podopiecznego. Urządzenie posiadające certyfikat CE oraz ECMA to idealny sposób na skuteczną i przyjemną naukę.


Zostaw komentarz