25 marzec 2010

Elektryczny pastuch, który ochroni piękny ogród

Autor: admin. Kategorie: Pastuch elektryczny .

pastuch elektrycznyCzy posiadanie pięknego ogrodu i jednocześnie psa jest możliwe do pogodzenia? Odpowiedź na te pytanie brzmi – jak najbardziej tak. Psy mają już w swojej naturze to, że uwielbiają kopać wszelakiego rodzaju doły i dołki. Tym samym niejednokrotnie przyprawiają swoich właścicieli o łzy – i nie są to niestety łzy szczęścia.

Starannie wypielęgnowane grządki, piękne kwiaty i tym podobne – wszystko to pupil potraf zniszczyć w przeciągu paru zaledwie minut. Są jednak sposoby, aby takiej dewastacji skutecznie go oduczyć – i to o wiele bardziej estetyczne aniżeli ogradzanie grządek wysokim płotem, który, nawiasem mówiąc, sprytne zwierzę i tak po jakimś czasie nauczy się obchodzić. Tutaj skorzystać można ze specjalnych elektrycznych pastuchów. W przeciwieństwie do tych tradycyjnych, ogrodzenia te nie są dla psa widoczne. Można więc wyznaczyć w ogrodzie niedostępne dla psa strefy przy jednoczesnym zachowaniu estetyki ogrodu.

Można też zatroszczyć się o to, aby pies miał takie miejsce w ogrodzie, gdzie kopać doły może do woli. Może to być miejsce z dala od ogrodzenia, ale schowane np. za altaną bądź domkiem z narzędziami.


Zostaw komentarz