5 kwiecień 2010

Jak działają elektryczne pastuchy

Autor: admin. Kategorie: Pastuch elektryczny .

Elektryczne pastuchyElektryczne pastuchy przeznaczone do zastosowania w ogrodzie montowane są tam po to, aby pies nie dewastował ogrodu. Wbrew opiniom, z którymi spotkać się można bardzo często, takie niewidoczne ogrodzenie są dla psów całkowicie bezpieczne – z tego chociażby powodu, że zwierzę nie ma przecież bezpośredniego kontaktu z przewodami, które można zakopać. Poza tym zanim zwierzę zbliży się do takiego przewodu, otrzyma stosowane ostrzeżenie w postaci nieprzyjemnego dlań elektrostatycznego impulsu. Dodać przy tej okazji jeszcze trzeba, że impuls ten nie sprawia czworonogowi bólu.

Pastuchy elektryczne kupuje się w zestawach, na które składają się cztery podstawowe elementy. Są to wspominane już wcześniej przewody, a ponadto również zakładana psu obroża elektryczna, nadajnik oraz flagi, dzięki którym łatwiej jest przyzwyczaić psa do tego, gdzie po ogrodzie można mu się poruszać, a gdzie nie. W praktyce taki trening zwierzęcia nie trwa specjalnie długo, psy dość szybko zaczynają kojarzyć impulsy z konkretnymi miejscami. Po odbyciu odpowiedniego szkolenia flagi można wyjąć z ziemi.

Pierwszy cykl tresury zazwyczaj trwa ok. 1, 2 tygodni. Po 2-óch miesiącach pies podchodzi do ogrodzenia bardzo sporadycznie dzięki czemu bateria w obroży wytrzymuje na znacznie dłużej.


Zostaw komentarz