6 październik 2010

Kiedy sięgnąć po elektryczny pastuch do ogrodu?

Autor: Sylwia. Kategorie: Pastuch elektryczny .

Elektryczny pastuch typu niewidoczne ogrodzenie, dzięki swoim właściwościom może rozwiązać nie jeden, a nawet kilka problemów. Podstawowym założeniem twórców takiego systemu była produkcja bariery nie do przekroczenia dla psa lub kota po ty by nie uciekał. Jak wiadomo, nawet małe miasteczka rozbudowują się w zastraszającym, a co za tym idzie zwiększa się ilość mieszkańców. To z kolei prowadzi to zwiększenia się ilości samochodów na drogach. Niestety w wyniku potrącenia ginie rocznie olbrzymia ilość czworonogów wyrażana w tysiącach.

Konstrukcja niewidocznego ogrodzenia, a raczej jego instalacja jest bardzo prosta. Na taki system typu elektryczny pastuch dla psa składają się trzy główne elementy: elektroniczna obroża dla psa lub dla kota, nadajnik systemu oraz przewód ogrodzenia. Nadajnik takiego systemu należy umieścić w domu, altanie, garażu, schowku bądź każdym innym miejscu zadaszonym. Do nadajnika podłączamy przewód z zestawu, otaczamy nim posesję i również powracamy do nadajnika, podłączamy drugi koniec przewodu. Nadajnik podłączamy do prądu za pomocą zasilacza z zestawu. Pozostaje nam tylko ustawienie szerokości strefy korekcyjnej, czyli odległości na jaką zwierzak będzie mógł zbliżyć się do przewodu.

Korzystając z możliwości tworzenia miejsc niedostępnych dla czworonogów, powstało nowe przeznaczenie takiego systemu. A mianowicie ochrona roślin, oczek wodnych, krzewów, piaskownicy i innych elementów, w których obecność psa czy kota nie jest mile widziana. A dlaczego? Pies dużych rozmiarów wylegujący się w delikatnych kwiatach lub taplający się w oczku wodnym potrafi przysporzyć o potężny ból głowy. Kwiaty po takich ekscesach będą nadawały się tylko do jednego – do wyrzucenia i posadzenia nowych. Podobnie jest z kotami, które uwielbiają traktować piaskownicę naszego dziecka jak olbrzymią kuwetę.

Dlatego też niewidoczne ogrodzenie stało się kompleksowym rozwiązaniem większości problemów z czworonogami w ogrodzie. Niezależnie czy chodzi o ochronę ogrodu przed psem lub kotem czy o ochronę czworonoga przed czyhającymi na zewnątrz niebezpieczeństwami. Niewidoczne ogrodzenie daje jednocześnie czworonogom swobodę, ponieważ ogradzamy wyłącznie najpotrzebniejsze miejsca. Do tej pory, by pies nie uciekał należało zamykać go w kojcu.

Sprawdzone elektryczne pastuchy dla psów oferuje między innymi francuski producent Num`axes. Na uwagę zasługuje fakt, że produkty tej marki są w całości wyprodukowane we Francji. Oczywiście systemy niewidocznych ogrodzeń tej marki opatrzone są także certyfikatem ECMA, który gwarantuje bezpieczeństwo stosowania, ale też wysoką jakość danego produktu. Ogrodzenia tej marki to Canifugue oraz Canifugue Pro.

 

Kolejne niewidoczne ogrodzenie, które warto polecać to In-Ground Fence Stubborn Dog marki PetSafe. Jest to ogrodzenie przeznaczone dla dużych lub wyjątkowo odpornych na bodźce zewnętrzne psów. Obroża elektroniczna z zestawu posiada regulację natężenia impulsu, co w znacznym stopniu ułatwia indywidualne dopasowanie trybu pracy obroży do danego psa. Nieporównywalną zaletą ogrodzeń marki PetSafe jest także to, że można dokupić nieograniczoną ilość dodatkowych obroży elektronicznych przeznaczonych dla różnej wielkości psów oraz nawet elektryczna obroża dla kota różnej wielkości. Ponadto możemy za pomocą tego ogrodzenia ochronić całkiem spory ogród, gdyż maksymalna długość przewodu jaką możemy podłączyć pod nadajnik to 1200 metrów.

 

Od lat dużym zainteresowanie cieszy się także ogrodzenie Innotek SD-2100E, które posiada obrożę elektroniczną zasilaną na doładowywany akumulatorek. Ułatwia to korzystanie z niewidocznego ogrodzenia, gdyż nie musimy magazynować w domu wymiennych baterii. Dodatkowo taka obroża elektroniczna jest całkowicie wodoodporna.

 

Ciekawe systemy tego typu oferuje również polska marka EasyPet i są to ogrodzenia z serii Barrier 200 oraz Barrier 300.


Zostaw komentarz