13 kwiecień 2012

Masz problem ze swoim pupilem?

Autor: Majka. Kategorie: Do ogrodu; Pastuch elektryczny; Tresura psa .

Pies to najlepszy przyjaciel człowieka. Można go kupić, wziąć ze schroniska, a nawet-niestety- znaleźć na ulicy. Okazaliśmy serce, przygarniając pod swój dach psa, ale chcielibyśmy, aby np. nie dewastował naszej garderoby, nie niszczył kwiatków w ogródku i model z szerokiej gamy produktów oferowanych przez sklepy z asortymentem dla zwierząt, musimy zwrócić uwagę na kilka istotnych szczegółów. Ważna jest waga psa, długość jego sierści, wrażliwość skóry oraz alergie. Nie możemy także zapominać o certyfikatach, jakie powinno posiadać wybrane przez nas urządzenie. ECMA jest organizacją, która dba o bezpieczeństwo zwierząt. Dlatego zwracanie uwagi na markę, na którą się decydujemy, jest tak istotne. Tutaj odnajdujemy takie marki, jak: Innotek, PetSafe, Num’axes czy SportDog.

Zapanuj nad swoim pupilemPrzynależność tych firm do organizacji ECMA zapewnia naszemu ulubieńcowi bezpieczeństwo podczas szkolenia i zabawy. Warto także zaopatrzyć się w zawieszkę adresową. Karteczkę z adresem chowamy w metalową zawieszkę. Materiał, z którego została wykonana zapobiega jej zniszczeniu przez warunki atmosferyczne. Jest to doskonałe rozwiązanie, jeśli nasz pupil lubi oddalać się w trakcie spacerów i znikać z naszego pola widzenia albo notorycznie pokonuje ogrodzenie czy też wykorzystuje pozostawienie niedomkniętej furtki. Jeśli zgubi się i ktoś postanowi go odprowadzić, zawieszka z adresem będzie sporym ułatwieniem i pozwoli nam odzyskać czworonożnego przyjaciela.

Jeśli chcemy uniknąć takich sytuacji, zaopatrzmy się w niewidzialne ogrodzenie. Dzięki temu karteczka z adresem stanie się zbędna, bo pupil nie będzie mógł opuścić wyznaczonego przez nas terenu bez narażenia się na otrzymanie nieprzyjemnego impulsu. Wszystko to ma zapewnić mu bezpieczeństwo chociażby przed ruchliwą ulicą. Najbezpieczniejszy jest wtedy, kiedy go pilnujemy. Obroża elektroniczna pozwoli nam na pilnowanie go nawet wtedy, kiedy nie patrzymy. Możemy ją stosować także podczas spacerów, wysyłając impuls za każdorazowym oddaleniem się psa na sporą odległość. Dzięki tego typu urządzeniom szkolenie czworonożnego towarzysza stanie się przyjemne, bo skuteczne. Pamiętajmy też o nagrodzie, jaką powinien otrzymać za wykonywanie naszych poleceń.


Zostaw komentarz