22 czerwiec 2010

Niewidzialne ogrodzenia dla kota

Autor: Sylwia. Kategorie: Pastuch elektryczny .

Wiele osób zetknęło się już na pewno z systemem zwanym elektryczny pastuch dla psa, bądź też niewidoczne ogrodzenie. Są to systemy przeznaczone do ochrony ogrodu przed radosną twórczością psa. Dodatkową funkcją tego systemu jest to, że stwarza on barierę nie do przekroczenia przez psa.

Koty są stworzeniami, które raczej nie dewastują ogrodu, bynajmniej jest to raczej rzadko spotykane. To co chcemy osiągnąć poprzez instalację niewidocznego ogrodzenia dla kota to uniemożliwienie ucieczek przez płoty, bramy czy siatki. Niestety koty są stworzeniami delikatnymi i wrażliwymi, dlatego rzadko który wychodzi cało z potrącenia autem. Niewidoczne ogrodzenia dla kotów są skuteczne, ponieważ ograniczenie dostępu do strefy zakazanej dla kota, nie wymaga kontaktu fizycznego z żadnymi przedmiotami, kablami etc.

System składa się z nadajnika, przewodu antenowego oraz specjalnej obroży dla kota. Nadajnik takiego systemu należy podłączyć do prądu, a do niego natomiast oba końce przewodu antenowego. Należy położyć go wzdłuż ogrodzenia, by stanowił dodatkową barierę dla kota, nie do pokonania. Kotu natomiast zakładamy obrożę z zestawu, która odbiera sygnał radiowy z przewodu. Po zbliżeniu się do przewodu, kot usłyszy sygnał ostrzegawczy, a następnie otrzyma impuls korekcyjny, który zniechęci go do dalszego wkraczania w daną strefę.


Zostaw komentarz