30 grudzień 2011

Niewidzialne ogrodzenie dla psa lub kota

Autor: Majka. Kategorie: Pastuch elektryczny; Tresura psa .

Masz dość zniszczonego trawnika, połamanych kwiatów i pogryzionych drzewek? Zawsze chciałeś mieć piękny ogród, zazdrościsz sąsiadom, że mogą spełniać Twoje marzenie o nieskazitelnym podwórku, bo nie mają zwierząt. Wkładasz dużo pracy w swój ogród, a on co chwila wygląda jak pobojowisko? Marzysz o idealnym ogrodzie, a Twój pupil Ci notorycznie w tym przeszkadza? Na pewno masz już dość wkładania pracy w ogród, która nie przynosi żadnych efektów. Idealnym rozwiązaniem na tego typu problemy będzie elektryczny pastuch dla psów i kotów, czyli tak zwane niewidzialne ogrodzenie. Nowoczesne ogrodzenie elektryczne dla psów to nie jak Nam się wydaje leżące kable i zasilacze, o które trzeba się potykać. Niewidzialne ogrodzenie jak sama nazwa wskazuje jest niewidzialne, to znaczy, że po rozplanowaniu go w ogrodzie możemy go zakopać tak, aby nie szpeciło estetyki Naszego ogrodu lub opleść nim siatkę.

Niewidzialne ogrodzenia dla psów i kotów

Elektryczny pastuch pozwoli Ci przestać czuwać nad swoim pupilem, dzięki niewidocznemu ogrodzeniu zostaną wydzielone zakazane miejsca dla Twojego psa lub kota, a także strefy, w których Twój pupil będzie mógł się swobodnie poruszać. Ten nowoczesny pastuch dla psa i kota jest również łatwy w montażu, można go samemu zainstalować w około 20 minut, bez użycia specjalistycznych sprzętów. Elektryczny pastuch nie tylko chroni Twój ogród, ale także Twojego psa lub kota przed ucieczkami po za posesję. Elektryczny pastuch składa się z obroży elektronicznej, kabla antenowego, sterownika z zasilaczem oraz chorągiewek ostrzegawczych. Obroża do elektrycznego ogrodzenia wyposażona jest w elektrody, które przy zbliżeniu się do ogrodzenia będą wysyłały impuls elektrostatyczny, który powoduje skurcz mięśni u psa lub kota. Zanim Twojemu pupilowi  zostanie podany impuls korekcyjny w wyznaczonej odległości od kabla Twój pies lub kot otrzyma dźwięk ostrzegawczy.

Kabel antenowy od elektrycznego pastucha może być zakopany pod ziemią bądź wpleciony w siatkę, tak aby nie szpecił ogrodu. Obszar ograniczony elektrycznym pastuchem można dodatkowo rozbudować, dokupując dodatkowy kabel odpowiedni do danego ogrodzenia. Warto zwrócić uwagę, że skręcenie przewodu dezaktywuję jego działanie co umożliwia tworzenie wysepek chroniących pojedyncze drzewa lub rabaty kwiatowe. Sterownik z zasilaczem umożliwia funkcjonowanie elektrycznego ogrodzenia, a także ustawienie strefy ostrzegania oraz strefy impulsu wyznaczając zakazane obszary Twoim pupilom. Do wyznaczenia strefy ostrzegawczej służą flagi ostrzegawcze, które należy rozmieścić na całej długości rozłożonego kabla w wyznaczonej odległości od niego. Niewidoczne ogrodzenie stanie się idealnym rozwiązaniem dla osób, które posiadają zwierzęta, a jednocześnie chcieliby mieć piękny, zadbany ogród.


Zostaw komentarz