26 styczeń 2011

Nowoczesne drzwiczki dla psów i kotów

Autor: Majka. Kategorie: Do ogrodu .

Od pewnego czasu na polskim rynku dostrzec można różne nowości m.in. w zakresie akcesoriów dla zwierząt. Jednym z takich produktów są drzwiczki dla psów i kotów umożliwiające wyjście lub wejście do domu bez pomocy właściciela. Podstawowe modele zbudowane są z ramy oraz klapki, przez którą zwierzęta opuszczają dom. Wyższe modele posiadają również cztery opcje blokowania drzwiczek czyli można ustawić, że pies bądź kot może tylko wejść do domu, tylko wyjść, otwarcie w obie strony bądź całkowita blokada wyjść i wejść. Niektóre drzwi dla zwierząt posiadają również specjalny klucz magnetyczny, który otwiera przejście pupilom.

Do zestawu dołączona jest mała zawieszka, którą po zbliżeniu do odpowiedniego miejsca otwiera drzwiczki. Jest to doskonałe zabezpieczenie przez wejściem do domu niepożądanych gości jakimi są np. obce koty bądź psy. Obecnie na naszym rynku pojawiła się marka Staywell, której drzwiczki są naprawdę godne polecenia. Nie dość, że wykonane są z najwyższej jakości tworzyw to magnesy, które blokują przed niechcianym otwieraniem się drzwiczek są bardzo mocne i wytrzymałe (m.in. na podmuchy wiatru). Droższe wersje takowych przejść dla psów i kotów posiadają nawet aluminiową ramę, która jest niezwykle trwała. Można je nawet zamontować w budzie. Marka Staywell oferuje bardzo szeroki wybór przejść dla psów i kotów w różnych rozmiarach.

Wszystkie wspomniane wcześniej drzwiczki można zakładać w drzwiach wejściowych, drewnianych, plastikowych a niektóre nawet w drzwiach przesuwanych. Oczywiście takich przejść jest w internecie masę lecz jak zwykle trzeba zwracać uwagę na markowe produkty. Tanie, tak zwane chińskie produkty nie do końca są praktyczne gdyż wykonane są zazwyczaj z tworzyw, które bardzo szybko ulegają zniszczeniu. Warto więc zainwestować, ale być zadowolonym i mieć zakupiony produkt na lata. Jest to naprawdę praktyczne rozwiązanie w domkach jednorodzinnych ale i nie tylko gdyż możemy dać swobodę swoim pupilom. I właściciel i jego pupil będą zadowolone z zakupu.


Zostaw komentarz