29 lipiec 2014

Ogrodzenia bezprzewodowe dla psa

Autor: Majka. Kategorie: Do ogrodu; Pastuch elektryczny .

Większość właścicieli posesji posiadających psy decyduje się na zastosowanie ogrodzenia ogradzającego teren działki. Są jednak osoby, które nie chcą stosować płotków czy metalowej siatki, a chcą zapewnić swojemu psu większą swobodę. Są również osoby, które posiadają działki na które wyjeżdżają raz na jakiś czas i często zabierają swoje zwierzęta.  Co zrobić gdy nasz pupil ucieka z terenu posesji, a typowy elektryczny pastuch dla psa oparty na kablu nie jest rozwiązaniem tych problemów ponieważ nie chcemy szpecić swojego ogrodu ? Dla takich osób odpowiednim produktem jest niewidzialne ogrodzenie kompletnie pozbawione przewodów. Elektryczne ogrodzenia bezprzewodowe są oferowane przez takich producentów jak PetSafe czy Ipets.

Pastuch bezprzewodowy PetSafe dla psa - bez kablaElektryczny pastuch Wireless marki PetSafe został wyposażony w nadajnik oraz obroże elektroniczne. Łączność pomiędzy nimi odbywa się drogą radiową co eliminuje konieczność rozkładania kabli. Na nadajniku można ustawić długość strefy w której może poruszać się nasz pupil. W zależności od modelu odległości od nadajnika można ustawić w promieniu do 32 metrów. Po wyznaczeniu tej strefy pies będzie mógł poruszać się tylko na takiej odległości natomiast gdy spróbuje ją przekroczyć do obroży zostanie wysłany impuls korekcyjny o odpowiednim poziomie. Nowszy model tego ogrodzenia został wyposażony w zasilanie na akumulatorki co obniża koszty związane z zakupem dodatkowych baterii.

Wielofunkcyjna obroża elektryczna - iPhone/SamsungDrugim producentem oferującym możliwość bezprzewodowej kontroli naszego pupila jest elektryczna obroża Ipets 918. Oprócz funkcji obroży do tresury, obroży antyszczekowej zestaw zawiera również możliwość wyznaczania terenu po którym może poruszać się nasz pies. Nadajnikiem w tym przypadku będzie nasz smartfon na którym dzięki specjalnej aplikacji możemy ustawić żądaną odległość na jakiej może poruszać się nasz pies. Bezprzewodowe niewidzialne ogrodzenie może być stosowane poza posesją. Brak przewodów pozwala na używanie produktu w dowolnym miejscu. Dzięki czemu możemy zastosować go na biwaku czy na wakacjach. Ogrodzenie dla psa Ipets nie potrzebuje do działania stałego podłączenia do prądu dzięki czemu możemy je zabrać nawet do spaceru po lesie dzięki czemu nasz pies nie oddali się od nas eksplorując dziki teren czy nie oddali się od miejsca pikniku na łące.


Zostaw komentarz