23 sierpień 2010

Problem z psem w ogrodzie ?

Autor: Majka. Kategorie: Pastuch elektryczny .

Posiadanie wolno stojącego domu ma ten ogromny plus, że ma się do dyspozycji większy lub mniejszy ogród, gdzie podczas ciepłych, wiosennych i letnich dni spędzać można wolne chwile. Ponadto ogród jest wówczas idealnym miejscem na organizowanie rozmaitych spotkań towarzyskich, dla przykładu przy grillu. Oczywiście, nic darmo nie ma – aby mieć piękny, zadbany i cieszący oko ogród, trzeba w niego włożyć naprawdę kawał ciężkiej pracy. Mnóstwo czynności takich jak dla przykładu koszenie trawnika czy pielenie grządek trzeba przeprowadzać często i bardzo systematycznie. Takich czynności wymienić można tutaj zresztą znacznie więcej. Każdy, kto posiada swój własny kawałek działki doskonale wie, ile wysiłku i czasu kosztuje utrzymanie go w należytym stanie.

Tak więc posiadanie ogrodu należy rozpatrywać także w kategoriach bardzo dużej odpowiedzialności – każdy medal ma dwie strony, więc i tutaj nie kończy się tylko i wyłącznie na samych przyjemnościach. Tak się również składa, że znakomita większość osób mających wolno stojące domy ma też i psa. I tutaj bardzo często pojawiają się poważne zgrzyty. Czasami pies szczeka przez pół nocy lub “zabiera się” za ogród. Pies nie rozumie, że jego właściciele pragną posiadać piękny ogród i że bardzo ciężko na to pracują. Psia natura jest zupełnie inna – zwierzęta te uwielbiają kopać różnego rodzaju dołki oraz biegać, zwłaszcza, kiedy jest do tego sporo miejsca. Te psie zabawy fatalnie odbijają się na wyglądzie ogrodu. Poryte grządki, zniszczone rośliny, doły w trawniku i tym podobne – to obrazki znakomicie znane zdecydowanej większości osób.

Ludzi często ogrania przy tej okazji autentyczna bezsilność, ponieważ pies nie rozumie pewnych rzeczy, a zwykle karanie go za narobienie takiego bałaganu mija się z celem, ponieważ już następnego dnia historia powtarza się od początku. Właściciele psów wymyślają zatem różne rzeczy, które mają zapobiegać dewastowaniu przez pupila ogrodu. Prawda jest jednak taka, że na dłuższą metę żadne z tych rozwiązań nie zdaje egzaminu. Warto zatem przy tej okazji skorzystać z niewidocznych ogrodzeń – czyli elektrycznych pastuchów zupełnie nowej generacji. Kupuje się je w specjalnych sklepach, a posiadają one bardzo wiele zalet. Jednakże – co tutaj zdecydowanie najważniejsze – są bardzo skuteczne i ich zastosowanie w krótkim czasie przynosi pożądane efekty. Dzięki pomocy elektroniki szkolenie psa w ogrodzie daje efekty nie osiągalne podczas normalnej tresury psa.

Dzięki nim możliwe jest posiadanie i psa, i pięknego ogrodu jednocześnie.

Jednym z najpopularniejszych systemów tego typu są modele Radio Fence marki PetSafe. Najdroższe na rynku systemy oferują natomiast wiele udogodnień np.: elektroniczne obroże z możliwością ładowania, przypominanie o ładowaniu co 2 m-ce (Innotek SD-2100E), antybakteryjne obudowy obroży i elektrody ze stali szlachetnej (Dogtra Fence Gold). Bez względu na producenta należy zwrócić uwagę czy wybrane niewidoczne ogrodzenie będzie bezpieczne dla psa i czy posiada certyfikat ECMA co świadczy, że Twój pies może go bezpiecznie używać, a tresura psa w takim systemie nie będzie dla niego zagrożeniem.

Ile to kosztuje ? Markowe niewidoczne ogrodzenie to koszt 600 – 3000 złotych. Najlepiej poszukać dobrej oferty w sklepach oferujących duży wybór elektrycznych pastuchów dla psów tak aby sprzedawca doradził nam jaki system najlepiej sprawdzi się dla naszego psa biorąc pod uwagę rasę, wielkość psa i jego temperament.


Zostaw komentarz