24 styczeń 2019

Co zrobić kiedy pies niszczy ogród?

Autor: Majka. Kategorie: Pastuch elektryczny .

Współcześnie pięknie urządzone ogrody nie są już rzadkością. Bardzo wiele osób posiadających ogrody korzysta w urządzaniu z pomocy architektów wydając nie małe pieniądze. Wiadomo, że usługi te są kosztowne. Rośliny, trawniki i skalniaki potrafią pochłonąć  wiele funduszy ale też wymagają wiele czasu aby pożądany efekt całego ogrodu był zadowalający i bliski ideału. W niejednym pięknie urządzonym ogrodzie musi się znaleźć tez miejsce dla ulubionego pupila. Niektórzy po prostu tylko wychodzą na spacery poza posesje chroniąc dzięki temu swoje dzieło. Dla tych dla których takie rozwiązanie jest niewystarczające i chcą aby ich psiak cieszył się swobodą na ładnym trawniku polecamy urządzenie jakim jest elektryczny pastuch dla psa.

Elektryczny pastuch dla psa Produkt ten pozwoli na ochronę pięknie wypielęgnowanych rabatek czy oczek wodnych. Nie wpuści psa w kącik upraw czy skalniak. Nasz pupil będzie poruszał się tylko w wyznaczonych przez nas miejscach oraz wyznaczonymi przez nas ścieżkami. Instalacja tego urządzania jest banalnie prosta i nie trzeba do niej specjalnych umiejętności. Elektroniczne ogrodzenie dla psów składa się z cienkiego przewodu oraz centralki, która współpracuje z obrożą, którą nosi pies. Przewód wyznacza strefy w których pies może się poruszać. Centralkę umieszczamy w miejscu ochronionym od wilgoci i gotowe. Wystarczy jeszcze tylko przeszkolić psa aby wiedział, gdzie może się poruszać.  A co gdy przewodu będzie za mało? Żaden problem wystarczy dokupić kolejną rolkę i połączyć z obecną. Takim sposobem  można ogrodzić powierzchnie o obwodzie nawet do 1200 metrów. Taka długość przewodu oferowana jest w urządzeniu marki PetSafe.

Dogtra niewidzialne ogrodzenie  dla psa Rynek oferuje bardzo dużo modeli ogrodzeń. Zalecamy zwrócenie uwagi na te markowe, które są droższe ale gwarantują bezproblemowe użytkowanie przez wiele lat.  Niektóre modele są tak popularne i bezawaryjne, że ich produkcja trwa nieprzerwanie od kilku lat. Dzięki temu dokupienie dodatkowej obroży czy zagubionej elektrody nie stanowi problemu. Markowe produkty zostały zatwierdzone przez instytucje ECMA, która analizuje je pod względem bezpieczeństwa dla zwierząt. Posiadając niewidzialne ogrodzenie opatrzone taki m certyfikatem możemy być pewni, że naszemu pupilowi nic nie grozi.


Zostaw komentarz