7 październik 2011

Systemy do tresury psów

Autor: Majka. Kategorie: Tresura psa .

Kontrola psa przez właściciela to doskonałe rozwiązanie w przypadku niesfornego pupila. W dzisiejszych czasach jest ono jak najbardziej możliwe do zrealizowania – wszystko za sprawą obecności na rynku elektronicznych systemów do tresury. Składają się one z dwóch podstawowych elementów, a mianowicie z obroży zakładanej psu oraz z pilota. Zwierzę szkoli się m.in. poprzez wydawanie komend, na których opiera się cała tresura. Dla przykładu wypowiadamy komendę DO NOGI, jeśli pies nie wykazuje żadnej reakcji za pomocą pilota wysyłamy ostrzegawczy sygnał dźwiękowy i ponownie wypowiadamy komendę. Jeżeli pies w dalszym ciągu nas ignoruje również za pomocą pilota podajemy impuls, który powoduje u psa skurcz mięśni.

Systemy pomagajace w tresurze psa

Impuls ten zwiększamy do momentu reakcji psa. Im bardziej zaawansowany i profesjonalny model wybierzemy, tym większa jest liczba poziomów impulsu – to wpływa naturalnie na cenę obroży elektronicznej, ale z drugiej strony daje o wiele większe możliwości w zakresie pracy z pupilem, więc jest bardziej opłacalne. Wybór w zakresie elektronicznych obroży treningowych stwarza w dzisiejszych czasach właścicielom psów ogromne możliwości, jeśli chodzi o tresowanie psów. Takie szkolenie może mieć charakter bardziej profesjonalny, ale równie dobrze może być przeprowadzane na użytek indywidualny, domowy. Poza tym rasy psów są różnie i nie dla każdego zwierzęcia poszczególne modele obroży są właściwe.

Dużą wygodą jest również to, iż pies może być przez nas szkolony w różnym zasięgu. Producenci oferują zasięgi od kilkunastu metrów nawet do kilku kilometrów. Jeżeli zatem ktoś ze swoim psem spędza dużo czasu na otwartej przestrzeni, powinien zainwestować w nieco bardziej profesjonalne urządzenie. Bardziej zaawansowane pod względem technologicznym obroże elektroniczne mają bowiem to do siebie, że można z nimi pracować na większych obszarach, co w wielu sytuacjach okazuje się niezmiernie przydatne. Pamiętać także trzeba o tym, że kupuje się tylko i wyłącznie atestowane produkty znanych firm – a zaopatrywać się w nie należy jedynie u sprawdzonych sprzedawców


Zostaw komentarz