8 maj 2010

Systemy treningowe dla psów

Autor: Majka. Kategorie: Tresura psa .

Dzięki elektrycznym obrożom treningowym szkolić można psy zarówno na użytek indywidualny, domowy, jak też i pod bardziej profesjonalnym kątem. W tym drugim przypadku chodzi na przykład o szkolenie psów myśliwskich.

Obroże – w zależności od tego, do jakiego rodzaju szkolenia są przeznaczone – różnią się pomiędzy sobą funkcjonalnością, co w oczywisty sposób przekłada się także na ich cenę. Z obrożami bardziej profesjonalnymi można dla przykładu pracować nawet i w zasięgu jednego kilometra, poza tym posiadają one również o wiele większe możliwości w zakresie regulowania poziomu natężenia impulsów elektrostatycznych. To z kolei pozwala na bardzo precyzyjne dopasowanie tychże impulsów do konkretnego psa i jego temperamentu.

Ponadto kupując zestaw profesjonalny zawsze można do niego dokupić więcej niż jedną obrożę – przeważnie jeden taki pilot jest w stanie obsługiwać kilka obroży, co podczas polowania chociażby jest niesamowicie przydatna funkcją. Zestawy profesjonalne są także całkowicie wodoszczelne.


Zostaw komentarz