19 grudzień 2011

Ważne systemy wspomagące tresurę psów

Autor: Majka. Kategorie: Do ogrodu; Tresura psa .

Każdy posiadacz czworonoga chciałby mieć możliwość kontrolowania niektórych jego zachowań nawet wówczas, kiedy nie ma nas w pobliżu. Jest to bardzo ważna, ponieważ wiele psów czy kotów zachowuje się właściwie, kiedy jesteśmy razem z nimi, ale zmieniają się zupełnie po naszym wyjściu z domu. Jest to sytuacja czasami bardzo niewygodna oraz kłopotliwa. Zdarza się, że pies potrafi bez powodu szczekać przez kilka godzin, a to nie podoba się naszym sąsiadom. Z tego powodu bardzo dobrym rozwiązaniem jest zastosowanie obroży elektronicznych, które podczas naszej nieobecności będą mogły dbać o utrzymanie temperamentu pupila w ryzach. Najbardziej przydatnym rodzajem mogą okazać się obroże antyszczekowe, które zapewnią naszym sąsiadom spokój podczas naszej nieobecności.

Efektywna tresura psa

Obroża taka działa na zasadzie wykrywania faktu, że pies uporczywie szczeka. Jest to realizowane poprzez specjalnie do tego celu zaprojektowane czujniki badające drgania wytwarzane przez krtań psa. Zabezpiecza to przed przypadkowym aktywowaniem przez inne hałasy. Po wykryciu wcześniej ustawionego przez nas poziomu drgań, a tym samym intensywności szczekania, obroża zaczyna wydawać dźwięki ostrzegawcze. Dla psa jest to sygnał do zaprzestania tej czynności. Jeśli mimo wszystko pies nie zareaguje wysyłany jest sygnał dźwiękowy razem z impulsem elektrostatycznym, który ma za zadanie skorygowanie zachowania psa. Impuls powoduje nieprzyjemne doznania i tym samym karci pupila. Jest to rozwiązanie bardzo dobrze sprawdzające się w każdym przypadku. Dla większych ras psów należy stosować elektryczne obroże o wzmocnionej konstrukcji, co pozwoli na długie użytkowania. Ważne jest także zwiększenie mocy impulsu korekcyjnego. Obroże elektroniczne mają jednak wiele więcej zastosowań, które zależą od naszej inwencji.

Bardzo dobrym wykorzystaniem takich gadżetów jest możliwość prowadzenia tresury za pomocą specjalnych obroży elektronicznych. Możemy skorygować złe zachowania psa z dużej odległości (w zależności od modelu nawet do kilkuset metrów). Pozwoli to na pozbycie się niechcianych nawyków skutecznie, ponieważ pies będzie odczuwał nieprzyjemny bodziec, a tym samym będzie zachowywał się należycie w każdej sytuacji. Elektroniczna do tresury psów zawiera również tak zwane niewidzialne ogrodzenie. Jest to rozwiązanie mające na celu zabronienie dostępu do pewnych obszarów ogrodu czy domu bez konieczności montowanie płotków i tym podobnych. W ziemi bądź nad nią układamy specjalny przewód, którego bliskość jest wykrywana przez czujnik w obroży i aktywowane są mechanizmy ostrzegania dźwiękowego oraz w razie konieczności impulsy elektrostatyczne.


Zostaw komentarz