11 czerwiec 2014

Zabawa może zapobiec niszczeniu ogrodu

Autor: Majka. Kategorie: Do ogrodu .

Właściciele aktywnych czworonogów często borykają się z problemem niszczenia ogrodu przez pupila. Dzieje się tak często z powodu nudy jaka ogarnia psa, który zostaje na dłuższy czas sam. W pewnym stopniu można temu zapobiec przy pomocy zabawy bowiem często słyszy się, że “zmęczony” pies to “grzeczny” pies. Warto przed wyjściem do pracy pobawić się z psem aby rozładować jego energię dzięki czemu może on dłuższy czas naszej nieobecności przespać odpoczywając.

Waniliowe ringo marki KarlieNa rynku znajduje się sporo zabawek, którymi nasz pies zainteresuje się i samodzielnie spędzi czas w ich towarzystwie. Warto jednak pamiętać, że czas spędzany wraz z właścicielem jest dla czworonoga znakomitym sposobem na rozładowanie energii . Wybierając się na spacer z naszym ulubieńcem, możemy wziąć ze sobą zabawkę, która posłuży nam jako pomoc do nauki aportowania lub do przeciągania i szarpania jej przez psiaka. W zależności od siły i rozmiarów naszego pupila możemy wybrać odpowiedni sznur, szarpak czy ringo. Jeśli mamy małego psa, możemy wybrać dla niego chociażby pachnącą czekoladą lub wanilią kość marki Karlie. Pachnącym produktem jest też ringo marki Karlie. Słodki posmak z pewnością zachęci psa do ciągłego biegania za wyrzucanym przez nas ringo lub kością z tworzywa sztucznego. Zabawki do szarpania i aportowania wykonywane są również z mocnej gumy, dzięki czemu nie ulegną szybkiemu zniszczeniu, a w dodatku nie uszkodzą dziąseł i zębów naszego czworonożnego przyjaciela.

Zabawka ze sznura bawełnianego marki HappyPetInną propozycją są bawełniane sznury, które występują w różnych wersjach kolorystycznych. Dla psów o mocnych szczękach lub dużych rozmiarach cenione marki produkują szarpaki i piłki o wzmocnionej konstrukcji. Dzięki mocnemu wykonaniu nie ulegną szybkiemu zniszczeniu. Wybierając wersję wodoodporną, możemy śmiało wybierać się na długie spacery po opadach deszczu lub w momencie, kiedy leży mokry śnieg.  Artykułem, który zyskuje spore zainteresowanie wśród właścicieli aktywnych psiaków, jest frisbee. W sklepach znajdziemy zarówno wersję z pluszową maskotką, jak też produkt wykonany z mocnego materiału, który można z powodzeniem zabierać ze sobą w czasie brzydkiej pogody. Warto wybrać model odporny na wilgoć i niezatapialny, a także zdecydować się na kolor, który pomoże odnaleźć zabawkę. Frisbee to okazja do znakomitej zabawy z czworonożnym przyjacielem.


Zostaw komentarz