13 luty 2012

Zalety treningu psa z obrożą elektroniczną

Autor: Majka. Kategorie: Tresura psa .

Nie bez powodu powstało powiedzenie, iż pies jest najlepszym przyjacielem człowieka. Jest ono poparte oddaniem i uznaniem wielu hodowców, właścicieli czworonogów, którzy nie wyobrażają sobie życia bez kontaktu z psem. Jednakże często w pierwszych dniach, miesiąca, kiedy pies dopiero aklimatyzuje się w danym domu nie można mówić o sielance. Pies jest bowiem wówczas jeszcze niezdyscyplinowany i często psoci. W obecnych czasach w każdą sferę naszego życia wkrada się elektronika. Zagościła ona również i w sferze tresowania psów. Właściciele mogą nabyć w sklepach zoologicznych lub też sklepach internetowych, produkty takie jak obroże antyszczekowe, niewidzialne ogrodzenie, lokalizatory psów, miski automatyczne.

Zalety treningu psa z obrożą elektronicznąWszystkie te urządzenia bardzo odciążają właścicieli i świetnie sprawdzają się w trakcie tresury. Na przykład obroże elektryczne pomagają nauczyć psa odpowiednich nawyków, wypleniają złe przyzwyczajenia. Hodowca wykorzystując w trakcie treningu obroże elektryczną ma możliwość nauczenia psa prostych komend i zasad, które będą funkcjonować przez wiele późniejszych lat. Wielu właścicieli posiada dwa psy, bądź też chce mieć dwóch pupili. Często wówczas zadają sobie pytanie, co wtedy? Przecież jedna obroża nie wystarczy, a chcą szkolić dwa psy naraz. Z pomocą im przyszedł producent Dog Trace, który to oferuje obrożę elektryczną dla dwóch psów d-Control 302. Jest to produkt dość zaawansowany technologicznie, który pomoże Ci w zasięgu około 250 metrów tresować psa.

Wykorzystują go zarówno amatorzy, jak i też półprofesjonaliści. Jest to produkt adekwatny do swej ceny. Nadajnik posiada wiele ciekawych funkcji, które przydają się podczas tresury. Właściciel korzystający z tego urządzenia ma na przykład możliwość wyboru impulsów w dziewięciu różnych natężeniach. Dodatkowo może on również ostrzegać psa przed użyciem danego impulsu. Służy do tego specjalny sygnał akustyczny. Najczęściej po dłuższym stosowaniu tego urządzeniu wystarcza jedynie sygnał akustyczny. Dodatkowo pies może otrzymywać impulsy przerywane, bądź też ciągłe. Te pierwsze są typowo ostrzegawczymi. Te drugie natomiast służą do wykazania psu, iż nie powinien robić źle, gdyż spotka go kara. W nadajnik została wbudowana antena, której praktycznie na widać – zatem nie będzie przeszkadzać w treningu. Zapoznaj się z tym produktem, a także innymi obrożami elektrycznymi.


Zostaw komentarz